Jak wyczyścić toaletę?
YouTube | Cleaning How To

Muszla klozetowa to jedno z największych siedlisk bakterii w naszym domu. Jej regularne czyszczenie jest niezwykle ważne, jednak nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Co więcej, we wnętrzu muszli klozetowej często pojawia się żółty nalot. Jest to spowodowane twardą wodą, która płynie w naszych rurach.

Czysta muszla nie wymaga dużego nakładu pracy!

Nie da się jednak ukryć, że taki żółty nalot nie jest zbyt estetyczny. Istnieje jednak sposób, dzięki któremu łatwo i bez nadmiernego szorowania pozbędziemy się nieestetycznych plam, a nasz sedes będzie lśnić jak nowy!

W celu pozbycia się żółtych, nieestetycznych plam z naszej muszli klozetowej, najlepiej będzie skorzystać z coca – coli. Butelkę znanego napoju wlewamy do muszli, dokładnie oblewając jej ściany i zostawiamy na około godzinę. Po upływie tego czasu spłukujemy wodę w muszli, a ściany sedesu czyścimy przy użyciu szczotki do WC.

Jak pozbyć się kamienia?

Aby znów cieszyć się lśniącą muszlą klozetową konieczne jest także pozbycie się kamienia, który gromadzi się na dnie sedesu. W tym celu wystarczy skorzystać z drogocennych właściwości octu kuchennego! Na początku warto jest usunąć jak najwięcej wody z naszego sedesu. Możemy tego dokonać zasysając ją do plastikowej butelki.

Następnie do muszli wlewamy ocet spirytusowy w stężeniu 10% lub wyższym. Ocet powinien zakryć cały kamień, który zgromadził się w muszli. Tak zalany sedes pozostawiamy nieużywany najlepiej na całą noc. Rano dno sedesu dokładnie czyścimy przy pomocy szczotki do toalety i gotowe!


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!