REKLAMA

Zdaniem byłego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza pojawienie się koronawirusa w Polsce nie jest przypadkiem, ale celowym i wymierzonym w kraj „zagrożeniem biologicznym”. Taką tezę członek władz PiS postawił w wywiadzie dla Polskiego Radia 24.

– Praca różnych instytucji państwowych jest z tego powodu bardzo potrzebna i niesłychanie ważna. Wydaje się, że mamy zagrożenie biologiczne, które nie jest przypadkiem. Na to trzeba zwrócić uwagę – oświadczył Macierewicz, podkreślając, że gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem w żadnym razie nie może być traktowany jako „zdarzenie losowe”.

REKLAMA

Macierewicz podkreślił, że rząd Mateusza Morawieckiego wykazuje się „olbrzymią odpowiedzialnością” w walce z COVID-19. – Podejmowane są bardzo zdecydowane działania, odnoszone są też sukcesy na drodze poszukiwania leków zwalczających koronawirus – stwierdził były szef resortu obrony.

Podkreślając konieczność zachowania spokoju w państwie, wiceszef partii rządzącej zaatakował część mediów, które „wcale nie są zainteresowane zdrowiem obywateli, tylko tworzeniem atmosfery nagonki, histerii, zagrożenia oraz konfliktu społecznego”.

REKLAMA