Rosja
Twitter

Według przedstawicieli brytyjskiego wywiadu rosyjskie i rosyjskie siły zastępcze w obwodzie donieckim na Ukrainie poniosły ciężkie straty. Szacują, że sama milicja doniecka straciła 55% swoich pierwotnych sił.

Siły rosyjskie koncentrują się na podbiciu całego sąsiedniego Ługańska, dążąc do okrążenia miasta Łysychańsk, mówią ukraińscy przywódcy. Szef regionalny Serhiy Haidai powiedział, że w mieście doszło do „kolosalnych zniszczeń”. Powiedział, że sytuacja w siostrzanym mieście Siewierodonieck to „piekło” i zacytował burmistrza mówiącego, że pozostało tam około 7-8 tys. cywilów.

Brytyjski wywiad wojskowy powiedział, że Rosja najprawdopodobniej zamierza rozmieścić dużą liczbę jednostek rezerwowych we wschodnim Donbasie Ukrainy, który składa się z Doniecka i Ługańska.

Zwrócił uwagę na „nadzwyczajne wyniszczenie” rosyjskich i rosyjskich sił zastępczych w Donbasie. Podczas gdy Rosja od miesięcy unika wyszczególniania swoich ofiar, rzecznik praw człowieka w tak zwanej Donieckiej Republice Ludowej powiedział w zeszłym tygodniu, że 2128 jej sił zostało zabitych, a 8897 rannych. Kolejnych 654 cywilów zostało zabitych, powiedziała Daria Morozova.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w swoim nocnym przemówieniu we wtorek, że chociaż Ługańsk jest obecnie najtrudniejszym obszarem, armia inwazyjna również „wywiera poważną presję na kierunek doniecki”. Według lokalnego przywódcy Witalija Kima, który nie podał szczegółów ofiar, w środę siły rosyjskie wystrzeliły siedem pocisków w kierunku południowego miasta Mikołajów.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę