Morawiecki apeluje: Pandemia wymaga zmiany nawyków życiowych

Premier Mateusz Morawiecki w niedzielnym wpisie na Facebooku zaapelował o dostosowanie się Polaków do sytuacji, będącej efektem pandemii koronawirusa w Polsce. Szef rządu podkreślił w tym kontekście, że jedną z najważniejszych rzeczy jest „zmiana nawyków życiowych”.

„Pandemia COVID-19 wymaga od nas wszystkich zmiany nawyków życiowych, W tej sytuacji ważne jest nie tylko przestrzeganie procedur sanitarnych”, napisał premier. Obok tego tak samo ważne jest „przypominanie sobie nawzajem o zmianie reguł postępowania, choćby w zakresie higieny”.

Morawiecki podkreślił, że dostosowanie się do powyższych zaleceń jest też równoznaczne z „dbaniem o swoich najbliższych”.  Poinformował także, że Kancelaria Premiera, Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny wspólnie uruchomiły kampanię „Profilaktyka zachowań w walce z chorobami wirusowymi”. Jej celem jest objaśnienie procedur, jakie należy stosować podczas pandemii.

Ojciec i syn

Pandemia COVID-19 wymaga od nas wszystkich zmiany nawyków życiowych. W tej sytuacji ważne jest nie tylko przestrzeganie procedur sanitarnych, ale również przypominanie sobie nazwajem o zmianie reguł postępowania, choćby w zakresie higieny. To po prostu dbanie o naszych najbliższych. 🇵🇱🛡Dlatego Kancelaria Premiera,Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny wspólnie uruchomiły kampanię „Profilaktyka zachowań w walce z chorobami wirusowymi”. 🎬Spot, który możecie obejrzeć poniżej to część tej kampanii. Podawajcie dalej ✌️

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Niedziela, 5 kwietnia 2020

Komentarze

Czytaj także:  Prezydent Duda: Chciałbym, aby przy każdym domu było oczko wodne