Mateusz Morawiecki Jarosław Kaczyński
Fot. Facebook.com/pisorgpl

Premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier Jarosław Kaczyński wraz z premierami Czech i Słowenii pojadą we wtorek do Kijowa, aby spotkać się tam z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim oraz premierem Denysem Szmyhalem.

Centrum Informacyjne Rządu przekazało o wizycie Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego w Kijowie. Do Ukrainy przyjadą również premier Czech Peter Fiala i premier Słowenii Janez Jansa. Wyjazd został uzgodniony z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem oraz przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen.

„Celem wizyty jest potwierdzenie jednoznacznego poparcia całej Unii Europejskiej dla suwerenności i niepodległości Ukrainy oraz przedstawienie szerokiego pakietu wsparcia dla państwa i społeczeństwa ukraińskiego” – czytamy w komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu.

Wiadomość o wizycie polskich polityków potwierdził także rzecznik rządu Piotr Muller. „Europa musi zagwarantować niepodległość i integralność terytorialną Ukrainy!” – napisał w mediach społecznościowych.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!