Morawiecki „negocjował wejście Polski do UE”. Internauci rozbawieni

Mateusz Morawiecki
Fot. Twitter

W trakcie wiecu w Sandomierzu Mateusz Morawiecki przekonywał, że sam negocjował przystąpienie Polski do Unii Europejskiej 20 lat temu. „Szkło Kontaktowe” przypomniało te słowa, a internauci nie zaprzepaścili okazji, publikując mnóstwo prześmiewczych komentarzy.

REKLAMA

Latem 2018 roku Mateusz Morawiecki brał udział w wiecu w Sandomierzu. Ówczesny premier starał się zachęcić obywateli do zagłosowania na Prawo i Sprawiedliwość, ale poruszał także inne tematy, które po kilku latach ponownie ujrzały światło dzienne.

Internauci wyśmiali przemowę Morawieckiego

Morawiecki mówił między innymi o zbliżających się negocjacjach budżetowych Unii Europejskiej, które dla Polski miały zakończyć się sukcesem, jeśli wciąż będzie pełnił funkcję szefa rządu. Argumentował to faktem, że negocjował wejście naszego kraju do wspólnoty.

– Ja sam negocjowałem przystąpienie Polski do Unii Europejskiej 20 lat temu. Dzięki temu doskonale wiem jak w Unii Europejskiej negocjuje się najlepsze transakcje – mówił nieskromnie premier podczas wiecu w Sandomierzu.

REKLAMA

Media ustaliły jednak że wówczas Morawiecki był początkującym politykiem, a w 1998 roku nie było go w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej. „Szkło Kontaktowe” przypomniało nagranie z tej przemowy, ale internauci odebrali je inaczej. – Sam obalił komunę, jeszcze nas wprowadził do UE. Człowiek legenda – śmieją się użytkownicy Twittera.

Podziel się: