„Do końca kwietnia otrzymamy jeszcze 3,6 miliona dawek szczepionki od 4 producentów – Pfizer, Moderna, Astra Zeneca i J&J (biorąc pod uwagę aktualne deklaracje producentów)”, pisze premier Mateusz Morawiecki w sobotę na Facebooku i ujawnia, że z kolei w maju czekają nas 4 cotygodniowe transporty od firmy Pfizer po 1,2 miliona dawek oraz planowana na ostatni dzień miesiąca jedna wielka dostawa, również od tego producenta, 2,4 miliona szczepionek.

„Do tego dojdą (wciąż w trakcie potwierdzania) dostawy od firm Moderna i Astra Zeneca, J&J o łącznej wielkości prawie 3,5 miliona dawek. W czerwcu, jeżeli wszystko przyjdzie zgodnie z planem dostaw, Polska otrzyma rekordowe 13 750 000 dawek szczepionki”, informuje szef rządu.

Morawiecki podkreśla, że teraz wszystko zależy od naszych chęci, dyscypliny, odpowiedzialności, solidarności i obywatelskiej postawy. „Zapisujmy się zgodnie z harmonogramem i zgłaszajmy w wyznaczonym terminie do wybranych punktów szczepień. Nie marnujmy niepotrzebnie dawek, nie zajmujmy kolejek i bądźmy punktualni”, apeluje premier.

Podsumowując swój wpis, Mateusz Morawiecki podkreśla, że tylko działając wspólnie, uda nam się osiągnąć cel – zaszczepić wszystkich chętnych i dojść do pułapu odporności zbiorowej, który pozwoli otworzyć gospodarkę. „Każdy Polak, który się zaszczepi, przybliża ten upragniony dzień. Kto chce – szuka sposobu, kto nie chce – szuka powodu, a więc #Szczepimysię !”, dodaje szef rządu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę