Twitter | РИА Новости

Ministerstwo Obrony Rosji opublikowało nagranie, na którym widać przygotowania do parady zwycięstwa, zaplanowanej na 9 maja w Moskwie. Na filmach dokładnie widać, jak maszyny układają się w literę „Z”, które oznaczają poparcie jednostek atakujących w Ukrainie.

Pomimo trwającej wojny w Ukrainie, podczas której rosyjskie wojska notują ogromne straty, tamtejsze ministerstwo obrony ciągle chwali się „swoją mocą”. W Moskwie trwają przygotowania do parady zwycięstwa, która tradycyjnie odbywa się 9 maja w Moskwie.

Celem parady jest upamiętnienie „zwycięstwa wojsk radzieckich nad nazizmem”. Tym razem jednak Rosjanie planują wykorzystać to wydarzenie dla propagandy i wyrazu poparcia dla tzw. „operacji specjalnej” w Ukrainie.

Na jednym z filmików z próby przed paradą zwycięstwa, widać, jak rosyjskie myśliwce MiG-29 układają na niebie literę „Z”, która stała się symbolem rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

– Łącznie w przygotowaniach do parady na Placu Czerwonym brało udział 11 000 żołnierzy, 131 jednostek nowoczesnej broni i sprzętu wojskowego, 77 samolotów i śmigłowców — donosi propagandowa Ria-Nowosti.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę