REKLAMA

Błaszczak Siemoniuk
fot. Twitter Screen | @TomaszSiemoniak | @MON_GOV_PL

„Niech pan się lepiej zajmie pakowaniem kartonów i zabiera się z MON” – powiedział Tomasz Siemoniak do Mariusza Błaszczaka. Politycy ostro wymienili swoje zdania w kwestii polskiego wojska i obronności.

REKLAMA

„Nie dość, że chcą redukować wojsko, to planują oddanie spraw obronnych w ręce urzędników z Brukseli. Tomasz Siemoniak właśnie stwierdził, że potrzebne jest wzmocnienie integracji europejskiej w obszarze obronnym, a UE ma za mało kompetencji w tych sprawach. W skrócie oznacza to tyle, że ośrodek decyzyjny w sprawach związanych z naszym bezpieczeństwem będzie poza Polską. To także podważenie kluczowej roli NATO” – napisał w poście, na portalu X, szef MON Mariusz Błaszczak.

Mariusz Błaszczak odnosił się do wypowiedzi byłego Szefa MON i Wiceprzewodniczącego PO Tomasza Siemoniaka, który stwierdził, że „jeśli chodzi o sprawy obronne, Unia ma za mało kompetencji i to zawsze była kula u nogi, bo Unia nie była w stanie wiele zrobić”.

Tomasz Siemoniak odpowiada Błaszczakowi

„Panie Błaszczak, niech pan się lepiej zajmie pakowaniem kartonów i zabiera się z MON, bo przekracza pan kolejne poziomy żenady” – stwierdził.

REKLAMA

„(…) (cytat z 2010 roku: „Unia musi zdobyć się na stworzenie wspólnej armii”) – nie podzielam tego poglądu prezesa. Nie ten kierunek, nie ten czas. A pan sam deklarował w 2018 przystępowanie do programów obronnych PESCO w UE” – napisał we wpisie Siemoniak.

„Wspieraliście i słusznie inicjatywę Europejskiego Funduszu Obronnego (ogłoszonego w 2016). To pan pogłębił współpracę obronną w ramach UE, chyba że tak jak z rosyjską rakietą nie miał pan pojęcia co się dzieje w MON i wojsku. Tak czy inaczej pana zarzuty są nieprawdziwe i komiczne. Jestem za silnym NATO – to fundament naszego bezpieczeństwa. Niech UE (współpracująca przecież z NATO) dopełnia różne nasze i sojusznicze zdolności obronne. To w interesie Polski” – czytamy.

Źródło: Polsat News


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA