Niezwykłe zastosowanie skorupek od jajek

Niezwykłe zastosowanie skorupek od jajek o którym mało kto wie. Poznaj ich niesamowicie korzystne właściwości i koniecznie wypróbuj. Ich działanie zaskakuje!

Skorupki od jajek są często niedoceniane i wyrzucane. Jajka jako produkt spożywczy są przez nas wykorzystywane na co dzień. Skorupki posiadają bardzo dużo wapnia, dzięki temu idealnie odżywiają rośliny. Zamiast wyrzucać skorupki, możesz nimi nakarmić swoje rośliny, a odwdzięczą się pięknym kwiatostanem i będą zdrowe! Jest to nawóz, który możesz przygotować samodzielnie w kilka minut.

Niezwykłe zastosowanie skorupek od jajek

Niezwykłe zastosowanie skorupek od jajek

Sposób pierwszy

Skorupki jajek należy pokruszyć i rozsypać pod roślinami. Kiedy będziesz podlewać swoje rośliny, skorupki stopniowo będą się rozpuszczać i uwalniać wapń do gleby i tym samym odżywiać rośliny.

Sposób drugi

Skorupki wysusz i pokrusz je na bardzo drobny proszek. Wymieszaj go z ziemią, w której zamierzasz posadzić swój kwiat. Skruszone skorupki na proszek szybciej wchłoną się w ziemię dając roślinie więcej minerałów. Ten sposób polecamy szczególnie dla roślin doniczkowych.

Ciekawostką jest fakt, że gdy wykorzystasz skorupki jajek w ogrodzie, pozbędziesz się szkodników takich jak ślimaki. Ostre krawędzie skorupek skutecznie je odstraszą!

Powodzenia!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę