REKLAMA

Zrzutka na żony Wąsika i Kamińskiego. Zebrano małą kwotę
fot. YouTube | TV Republika

Jak wynika z informacji WP, całkiem prawdopodobny jest scenariusz wypuszczenia na wolność do końca tygodnia Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Najpóźniej w środę na biurko prezydenta mają trafić dokumenty od Prokuratora Generalnego Adama Bodnara.

REKLAMA

Choć chaos związany z osadzeniem byłych szefów CBA cały czas trwa, to powoli sytuacja zaczyna się klarować. Źródła WP wskazują, że Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik mogą opuścić więzienie do końca tego tygodnia.

Kamiński i Wąsik mogą opuścić więzienie w tym tygodniu

Aby tak się stało, Prokurator Generalny i prezydent mają wypełnić zapowiedzi swoich współpracowników. Politycy PiS mieli się domagać szybkich działań od Dudy po tym, jak Kamiński postanowił przestać przyjmować posiłków.

REKLAMA

Bodnar rzekomo miał się nie zgodzić na przerwę w odbywaniu kary przez Kamińskiego i Wąsika, o czym jako pierwszy informował „Super Express”. Prawnicy podkreślają, że w przypadku polityków PiS nie mamy do czynienia z główną przesłanką, którą jest „krótki okres pozostałej do odbycia kary”.

– Opinia prokuratora generalnego […] wymaga znajomości akt. Te są bardzo obszerne, to są również akta tajne, jest ich, jeżeli dobrze pamiętam, 38 tomów. […] Przygotowanie takiej opinii po prostu zajmuje czas. Na pewno nie jest tak, że prof. Adam Bodnar, prokurator generalny przetrzymuje te akta – podkreślała wiceministra sprawiedliwości Maria Ejchart.

REKLAMA

REKLAMA