Nożyczki będą ostre jak brzytwa. Wypróbuj trik ze śrubokrętem

nożyczki
fot. Pxhere

Chcesz naostrzyć nożyczki, ale nie masz w domu specjalistycznych narzędzi? Poznaj kilka domowych sposobów, a nie będziesz musiał wyrzucać starych nożyczek i kupować nowych. Dużo przedmiotów, które masz w domu, potrafi je naostrzyć. Sprawdź, co zrobić, aby nożyczki przestały być tępe.

REKLAMA

Jak ostrzyć nożyczki domowymi metodami?

Do naostrzenia nożyczek wcale nie są Ci potrzebne żadne profesjonalne narzędzia. Wypróbuj proste, domowe i sprawdzone patenty na ostrzenie nożyczek.

Ostrzenie nożyczek folią aluminiową

Złóż kawałek folii kilkakrotnie w celu otrzymania grubszej warstwy. Potem taki materiał tnij całą powierzchnią ostrzy w długie, cienkie paski. Dzięki temu nożyczki samoczynnie się zaostrzą. Najlepszy rezultat szlifowania osiągniesz wtedy, gdy zrobisz jak najwięcej cięć. Po jakimś czasie oceń ostrość nożyczek, a gdy będzie taka konieczność, powtórz czynność. Na samym końcu przemyj nożyczki ciepłą wodą, aby pozbyć się pozostałości folii.

Ostrzenie nożyczek papierem ściernym

Idealnie sprawdzi się papier o stopniu gradacji od 200 do 150 Najpierw złóż go na pół tak, aby powłoka ścierna znajdowała się od zewnętrznej strony. Potem zacznij ciąć nożyczkami papier w długie i cienkie paski (zwykle wystarczy 10-20 cięć). Tnij materiał od podstawy aż do końcówki całą powierzchnią ostrza. Po tym zabiegu przetrzyj nożyczki wilgotną szmatką i oceń, czy są odpowiednio ostre. Jeśli nie, to powtórz całą czynność.

REKLAMA

Nożyczki naostrzysz… śrubokrętem!

Przedmiot ten naostrzysz także przy pomocy śrubokrętu. Wykonuj delikatne próby cięcia. Im więcej takich ruchów przeprowadzisz, tym akcesorium bardziej się naostrzy. Śrubokręt staraj się przecinać poprzecznie na całej długości ostrzy nożyczek. Gdy naostrzysz sprzęt, przemyj go wodą lub przetrzyj mokrą szmatką, aby usunąć opiłki metalu. Zamiast śrubokrętu możesz użyć gwoździa lub grubej igły.

Czytaj też: Jak naostrzyć nóż bez ostrzałki? Zastosuj te triki

Podziel się: