Białoruska dziennikarka
YouTube | Wieści ze Wschodu

W białoruskich mediach pojawił się przekłamany, propagandowy materiał na temat poziomu inflacji. Dziennikarka zwróciła też uwagę na wzrost cen w Polsce, podając przy tym zaskakującą przyczynę.

Białoruskie władze za wszelką cenę chcą podawać obywatelom nieprawdziwe informacje, co wykonują za pomocą propagandowych materiałów. Dzięki manipulacji i odpowiedniej narracji udaje się przekonywać, że Europy i Stany Zjednoczone są wrogo nastawione do ich kraju.

Kanał Wieści ze Wschodu opublikował na serwisie YouTube jeden z najnowszych materiałów propagandowych białoruskiej telewizji STV. Ksenia Chudoliej mówiła o inflacji w całej Europie i USA.

Autorka materiału powiedziała w pewnym momencie, że „każdy kij ma dwa końce”. Następnie wskazała na sklepowe półki w Polsce i wyjaśniła, że „ludzie wychodzą ze sklepów z pustymi portfelami i oczami okrągłymi ze zdumienia”.

Białorusinka w niedorzeczny sposób wyjaśniła też, z jakiego powodu inflacja jest tak wysoka. Jej zdaniem to „zachodnie sankcje odbiły się od adresatów rykoszetem i uderzyły w mieszkańców USA i Unii Europejskiej”.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę