Rosyjska propaganda
Twitter | Francis Scarr

Do sieci trafiło szokujące nagranie, które zarejestrowano w rosyjskim Noworżewiu. Na wideo widać propagandowe występy dzieci, które w ten sposób nieświadomie miały wspierać rosyjską armię i Władimira Putina.

Od początku wojny Rosjanie bardzo często podejmują się propagandowych działań, których celem ma być pokazanie, jak wiele osób wspiera inwazję na Ukrainę. Mało kto ma cokolwiek do powiedzenia, jeśli chodzi o sprzeciw wobec takich publikacji.

Ci, którzy mieli na tyle odwagi, aby sprzeciwić się propagandzie, nierzadko ponosili poważne konsekwencje. Niektórzy nawet poświęcali swoje życie i zdrowie, aby tylko nie wspierać reżimu.

Propaganda dotarła nawet do placówek oświatowych i dzieci, które nieświadomie wspierają wojnę. W sieci pojawiło się nagranie z Noworżewia, na którym dokładnie widać zakres rosyjskich działań propagandowych.

Świadkowie wydarzenia nagrali imprezę, która miała być elementem wsparcia dla rosyjskiej armii i Władimira Putina. Przerażać może sama forma występów, w których wzięły udział nieświadome sytuacji politycznej w kraju dzieci.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę