Opakowanie po jajkach

Zazwyczaj opakowanie po jajkach trafia do kosza na śmieci. Jednak okazuje się, że można dać mu zupełnie nowe życie i wykorzystać w nowatorski sposób. W wytłaczance możesz przetrzymywać nawet jedzenie…

Zadaniem wytłaczanki jest zabezpieczenie skorupek jajek przez ewentualnym zgnieceniem. Mało kto przypuszczałby, że to opakowanie można użyć zupełnie inaczej. Wystarczy trochę pomysłowości i bez wysiłku możemy przeistoczyć ją w praktyczne narzędzie. Przedtem powinniśmy jednak dokładnie je oczyścić, bo na skorupkach jajek mogły przebywać pałeczki Salmonelli.

Jak wykorzystać opakowanie po jajkach?

Gdy zdezynfekujemy pojemnik, najpierw możemy zrobić z niego niewielki pojemnik do na owoce. Niektóre cytrusy mogą szybciej pleśnieć, ale wystarczy okryć wytłaczankę serwetką i porozkładać na niej owoce. Za pomocą tej metody, dłużej utrzymają świeżość. Opakowania po jajkach mogą służyć także jako mini doniczki na rośliny np. kaktusiki. Wystarczy do dołeczków przesadzić roślinki i przysypać je ziemią. To nietrudne i bardzo ciekawe rozwiązanie.

Innym pomysłem jest wykorzystanie wytłaczanki jako pojemnika na babeczki. Nierzadko kremowa masa w deserze szybciej się psuje oraz traci spójność. Wystarczy rozmieścić babeczki w tymże pojemniku. Funkcjonalna wytłaczanka przyda się także w przypadku innych słodyczy. Chodzi domowe lizaki. Ten smakołyk powinien umiejętnie przeschnąć. Ale niekorzystne usytuowanie może całkowicie zniweczyć jego wygląd. Lizaki należy jedynie nadziać patyczkiem w wytłaczance. Wtedy będą jednostajne i bez problemu zastygną.

Wytłaczanka może służyć też jako pojemnik do segregowania różnych akcesoriów np. dodatków do dekoracji ciast albo biżuterii, zszywek, guzików itp. Aby pojemnik schludnie się prezentował można go pomalować i przystroić.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę