Piotr Kraśko
Creative Commons Attribution 4.0 International license. Attribution: Ralf Lotys (Sicherlich)

Piotrowi Kraśce wyparuje z konta niezła sumka. Jak poinformował serwis TVP Info – dziennikarz stacji TVN został we wtorek skazany przez Sąd Rejonowy w Ostrołęce za prowadzenie pojazdu po uprzednim cofnięciu uprawnień. Sławny prezenter telewizyjny będzie musiał zapłacić krocie!

Prokuratura Okręgowa w Warszawie oskarżyła Piotra Kraśkę o prowadzenie samochodu po cofnięciu uprawnień. We wtorek w Sądzie Rejonowym w Ostrołęce odbyło się posiedzenie w sprawie dziennikarza.

„Chodzi o zdarzenie z 19 sierpnia 2016 r. W miejscowości Myszyniec przy ul. Pawłowskiego, prowadząc auto marki BMW Piotr Kraśko został zatrzymany przez patrol policji. Okazało się, że kierujący nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu. Zostały mu one cofnięte w 2014 r.” – przypomina portal Telewizji Polskiej.

Piotr Kraśko skazany za jazdę bez uprawnień. To już drugi wyrok za prowadzenie auta bez prawa jazdy. Tym razem dziennikarz słono zapłaci

Prokuratura wnosiła o ukaranie Kraśki bez przeprowadzenia rozprawy. Wnosiła o ukaranie dziennikarza karą grzywny w wysokości 200 stawek dziennych po 500 zł, czyli łącznie 100 tys. zł. Sąd uznał winę Kraśki i przychylił się do, wnioskowanej przez prokuraturę, proponowanej kary. Prezenter telewizyjny musi zapłacić grzywnę w wysokości 100 tys. złotych oraz jest zobowiązany do opłacenia kosztów postępowania sądowego.

Piotr Kraśko już po raz kolejny został pociągnięty do odpowiedzialności za jazdę bez „prawka”. Za czyn z 2016 roku został skazany dopiero teraz, ale w przypadku zdarzenia z końca 2021 roku sąd zadecydował o winie dziennikarza o wiele szybciej. W grudniu 2021 roku Piotr Kraśko został zatrzymany przez patrol policji. Okazało się, że prezenter, który siedział wówczas „za kółkiem”, nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu. Wtedy sąd zdecydował się na o wiele niższą karę. Kraśko został wówczas skazany na 7,5 tys. złotych grzywny oraz roczny zakaz prowadzenia pojazdów. Pomimo odwołań ze strony prokuratury, wyrok został utrzymany.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę