„Wypowiedzi polityków nienależących do PiS pozostają ich prywatnymi opiniami i w żadnym stopniu nie reprezentują stanowiska klubu i partii”, oświadczyła na Twitterze rzecznik PiS Beata Mazurek. Skomentowała w ten sposób wypowiedź Kornela Morawieckiego, który opowiada się za przyjęciem do Polski 7 tysięcy imigrantów.

Mazurek nie pozostawia wątpliwości, że stanowisko klubu PiS i partii Jarosława Kaczyńskiego w kwestii relokacji uchodźców nie zmieniło się. „Wobec pojawiających się w mediach nieprawdziwych informacji i komentarzy władze PiS i KP PiS oświadczają, ze nasze stanowisko w sprawie przyjmowania imigrantów z Afryki oraz Bliskiego i Środkowego Wschodu pozostaje niezmienne”, głosi oficjalny komunikat.

Wynika z niego też, że PiS nadal jest za udzielaniem pomocy humanitarnej na miejscu, w tym w Syrii, społecznościom dotkniętym wojną, chorobami czy głodem. Partia rządząca jednocześnie pozostaje nieugięta w kwestii przyjmowania uchodźców do naszego kraju, w dalszym ciągu się na to stanowczo nie zgadzając.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę