Podlej tym ogórki. Pomnożysz zbiory o kilka razy

ogórki
fot. screen Youtube / Lekovite Biljke

Plantatorzy ogórków chcą, by ich zbiory były lepsze niż w ubiegłym roku. Sezon na chrupiące warzywa już niedługo się zacznie, zresztą na straganach od dawna możemy kupić młode ogórki gruntowe. Amatorskie uprawy tych roślin też warto wspomagać. Pielęgnacja to klucz do sukcesu, a w tym wypadku do uzyskania okazałych plonów. Ale nie tylko dbanie o ogórki przyniesie korzyści. Jeszcze lepszy zysk gwarantują domowe nawozy. Dowiedz się, jak samemu zrobić skuteczny środek wzmacniający do ogórków.

REKLAMA

Ogórkom do odpowiedniego rozwoju jest potrzebny fosfor, potas i azot. Swojska odżywka zaopatrzy uprawy we wszystkie trzy składniki mineralne. Jak ją przygotować? Już wyjaśniamy.

Zastosuj nawóz domowej roboty do ogórków. On pomnoży zbiory

Środek do warzyw jest łatwy w przygotowaniu. Składa się z zaledwie 4 składników. Skórkę od banana pokrój, a potem zmiksuj w blenderze i połącz z rozdrobnioną kromką chleba. Wszystko zalej 2 l wody i odłóż na około 60 minut. Po tym czasie wlej do mieszanki parę kropli jodyny (niszczy bakterie i grzyby), znów odstaw na 30 minut. Na koniec odcedź preparat i rozrzedź 1 l wody. To wszystko. Nawóz aplikuj ogórkom raz na 30 dni.

REKLAMA

Nawóz z resztek kosztuje grosze i przy okazji nic się nie marnuje. Skórka od banana i tak trafiłaby na śmietnik. Jest ona nośnikiem wapnia, fosforu i potasu, które są młodym ogórkom bardzo potrzebne do prawidłowego wzrostu. Mało tego, bananowa skórka wzmocni też inne rośliny w ogrodzie. Koniecznie zajrzyj do tego artykułu i sprawdź jak ją zastosować do róż.