Polacy murem za rolnikami? Zaskakujące wyniki sondażu!

Protest rolników popiera 70 procent Polaków
fot. MOs810
Creative Commons Attribution 4.0

Protesty rolników zaskoczyły władze całej Europy, które jak dotąd bez przeszkód realizowały cele unijnej polityki klimatycznej. Na ulicę wyszli początkowo rolnicy we Francji, Niemczech i Beneluksie, a później protest w różnym stopniu rozszerzył się na wszystkie kraje Unii Europejskiej. Traktory wyjechały na autostrady i stanęły pod budynkami administracji publicznej także w naszym kraju. Spowodowało to niemałe utrudnienia na drogach, a to jeszcze nie koniec. Czy Polacy stoją za rolnikami, czy mają dość utrudnień związanych z protestami? Sondaż nie pozostawia złudzeń.

REKLAMA

Pomimo dłuższych powrotów z pracy z dni protestów oraz innych utrudnień wywołanych demonstracjami rolników, Polacy w większości nadal popierają dążenia rodzimych gospodarzy. Według sondażu SW Research dla Goniec.pl – pozytywny stosunek do protestu rolników ma aż 70 proc. badanych!

Rolnicy z ogromnym poparciem społeczeństwa. Aż 70 proc. Polaków popiera strajk, a przeciwników jest garstka

W badaniu zapytano Polaków, czy popierają strajk rolników. „Zdecydowanie tak” odpowiedziała największa grupa badanych, bo aż 38,5 proc., a „raczej tak” – 31,1 proc. Łącznie to aż 69,6 proc. poparcia!

REKLAMA

Jest też w społeczeństwie stronnictwo, które w różnym stopniu uważa, że rolnicy powinni zabrać swoje maszyny z ulic i wrócić do domu – to jednak zaledwie 17 proc. społeczeństwa. Na pytanie, czy popierają protesty rolników, tylko 13,2 proc. badanych odpowiedziało „raczej nie”. Zdecydowanie nie popiera strajków tylko 4,2 proc. społeczeństwa. 17,2 proc. respondentów nie ma zdania na ten temat.

Sondaż przeprowadzono w dniach 27-28 lutego na próbie 803 Polaków powyżej 18. roku życia metodą badawczą wywiady online (CAWI) – czytamy na portalu Goniec.pl.

REKLAMA

Podziel się: