pomidory
fot. Pixabay

Pomidory nie są zbyt łatwe w uprawie. Nawet najbardziej doświadczony ogrodnik może mieć straty i nie ma w tym nic dziwnego. Jeśli nie wiesz, dlaczego krzaczki pomidorów gorzej owocują, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Przyczyny słabszego owocowania pomidorów

Pomidorów na krzaczkach jest tak mało, że można je policzyć na palcach jednej ręki? Przyczyn słabego owocowania może być kilka. I to wcale nie oznacza, że źle dbasz o swoje uprawy. Zawsze może być tak, że zamiast zysków poniesiemy straty. Krzaczki wydadzą skromniejsze plony, gdy nie zapewnisz im właściwych warunków do rozwoju. Chodzi tu przede wszystkim o ziemię, stanowisko, użyty nawóz i optymalne nawodnienie. Pomidory preferują miejsca nasłonecznione i nie służą im przymrozki.

Najlepiej posadź je na ziemi żyznej, o pH 5,5-6,5 (lekko kwaśnym). Deficyt substancji pokarmowych także może wpływać niekorzystnie na grządki, więc warto sięgnąć po dobry nawóz. Rośliny mogą osłabić choroby i szkodniki, co także przekłada się na zmniejszenie plonów. W takiej sytuacji warto aplikować opryski na mszyce w celu zwalczenia najpospolitszych szkodników.

Domowy nawóz zwiększy owocowanie pomidorów

Oto rewelacyjna odżywka do pomidorów, dzięki której wzbogacisz podłoże w solidną porcję składników mineralnych i witamin, co wpłynie na aktywny wzrost warzyw. To wcale nie jest trudne, więc bez problemu sobie z tym poradzisz. Poniżej znajdziesz recepturą na skuteczny nawóz:

Do blendera dodaj 3 łyżki sezamu, 1 łyżkę skrobi ziemniaczanej i zmiel je na proszek. Dodaj do całości litr wody i odstaw na 2-3 godziny, a po tym czasie znów zmiksuj. Jedną szklankę specyfiku rozwodnij, dodając do niego 5 litrów wody. Jak podawać roztwór pomidorom? Zwyczajnie spryskuj rośliny lub podlewaj glebę.

Domowa mikstura sprawia, że pomidory zdecydowanie szybciej rosną! Na pewno każdy kosz wypełnisz, aż po brzegi dorodnymi i intensywnie czerwonymi okazami. Nawóz ten zaopatrzy pomidory we wszystko, czego potrzebują do prawidłowego wzrostu.

Czytaj też: Palma doniczkowa ożyje z nową mocą. Podlej ją wodą z gotowania


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę