Główny Inspektorat Sanitarny opublikował komunikat, zgodnie z którym z obrotu wycofana została partia kaszek dal dzieci. W produkcie Nestlé Sinlac Bezglutenowy znalazł się zbyt wysoki poziom kadmu. Wycofanych zostało także kilka innych produktów.

Kadm jest pierwiastkiem chemicznym, który w przypadku dłuższego kontaktu z organizmem może doprowadzić do poważnych problemów. W naturalnej formie pierwiastek ten występuje w środowisku o dużym rozproszeniu, natomiast jego nagromadzenie może mieć działanie rakotwórcze, uszkadza nerki, wątrobę i płuca, a ponadto wpływa na zaburzenia odżywiania, wzrostu i wzroku – wylicza ,,Wprost”.

Jak podaje Główny Inspektorat Sanitarny, w jednej z partii produktu Nestlé Sinlac Bezglutenowy wykryto najwyższy dopuszczalny poziom kadmu. Z obrotu został w związku z tym wycofany produkt Nestlé Sinlac Bezglutenowy produkt zbożowy po 4 miesiącu, 500 g, numer partii 01970291R i terminem spożycia 09/2021, wyprodukowany przez Nestlé Polska S.A., ul. Domaniewska 32 02-672 Warszawa.

Koncern Nestlé podjął decyzję o wycofaniu również innych produktów do momentu rozwiązania sprawy. Na liście tej znalazły się takie produkty, jak SINLAC Bezglutenowy produkt zbożowy 500g, kaszka mleczno-ryżowa o smaku waniliowym 230g, kaszka Dzień dobry mleczno-ryżowo-kukurydziana jabłko banan morela 330g, czy kaszka ryżowa banan 180g.

https://twitter.com/GIS_gov/status/1331650274662944771


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę