Główny Inspektorat Sanitarny wydał komunikat, w którym ostrzegł konsumentów przez zakupem popularnej kiełbasy. Instytucja przekazała, że kilka rodzajów tego produktu było zanieczyszczonych salmonellą, zaś ich spożywanie może być niekorzystne dla zdrowia.

Zgodnie z informacją przekazaną przez GIS, niepożądaną bakterię wykryto w suszonych kiełbasach marki Saint-Azay. Instytucja otrzymała zgłoszenie dzięki systemowi wczesnego ostrzegania o niebezpiecznej żywności i paszach (RASFF).

Producent kiełbas, firma France Salaisons postanowiła wycofać je z obrotu, chcą w ten sposób zniwelować do minimum możliwość zakupienia kiełbasy przez konsumentów i potencjalnego spożycia kiełbasy z bakterią.

Wycofane zostały następujące kiełbasy:

  • Saucisse seche droite, 250 g, o numerze partii 3564700012246
  • Saucisse seche courbe, 300 g, o numerze partii 3564700012253
  • Termin przydatności do spożycia: wszystkie daty do 08/12/2020 włącznie
  • Dystrybutorem produktów w Polsce jest Scawar Sp. z o.o.

Kiełbasy te były dostępne w sprzedaży w sieci sklepów E.Leclerc. We wszystkich punktach pojawiły się stosowne komunikaty, informujące o możliwości zwrotu potencjalnie nieodpowiednich do spożycia produktów.

Spożycie jedzenia zanieczyszczonego salmonellą może prowadzić do zatrucia pokarmowego. W przypadku zjedzenia tego typu produktów niezwłocznie należy skontaktować się z lekarzem.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę