REKLAMA

Andrzej Duda wybuczany w czasie orędzia w Sejmie
fot. YouTube | Sejm RP

Dziś trwa przy ul. Wiejskiej w Warszawie pierwsze posiedzenie Sejmu X kadencji. Nowo wybrani parlamentarzyści oficjalnie po raz pierwszy pojawili się na sali plenarnej, gdzie wezmą udział w obradach. Wcześniej w Sejmie odbyło się przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy. Po słowach głowy państwa było wiele oklasków, ale także… salwy śmiechu! Posłowie o posłanki reagowali tak podczas wygłaszania poselskiego ślubowania dot. przestrzegania Konstytucji.

REKLAMA

Podczas pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji swoje orędzie w izbie niższej polskiego parlamentu wygłosił prezydent Andrzej Duda. Głowa państwa rozpoczęła przemówienie od podkreślenia i pochwały dla wysokiej frekwencji w tegorocznych wyborach parlamentarnych – ta osiągnęła niemal 75 proc. uprawnionych.

„To wielka rzecz, to wielki sukces polskiej demokracji. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach parlamentarnych. Dziękuję z całego serca” – powiedział prezydent. Dodał, że „demokracja w Polsce nie była jeszcze nigdy taka silna” jak teraz i że jest najsilniejsza w historii.

REKLAMA

Andrzej Duda wybuczany podczas orędzia w Sejmie. Posłowie wyśmiali go, gdy recytował słowa ślubowania

Prezydent rozwodził się później o istocie Demokracji i rozwiązywaniu sporów przy urnach wyborczych. „Polacy ponownie uwierzyli, że ich głos ma znaczenie” – stwierdził Andrzej Duda.

Prezydent zaapelował następnie do posłanek i posłów X kadencji, wzywając do zachowania wzajemnego szacunku.

REKLAMA

„Wyrazem tego szacunku, ale tez szacunku wobec wyborców powinno być to, że każdy klub parlamentarny, każdy, nawet ten najmniejszy, będzie miał wskazanego przez siebie reprezentanta w Prezydium Sejmu. To powinien być dobry i stały zwyczaj parlamentarny” – powiedział prezydent. Słowa te spotkały się z salwą gromkich braw od posłów PiS.

Orędzie nie przebiegło spokojnie w całej swojej długości. Gdy prezydent Duda zaczął recytować słowa poselskiego ślubowania dot. przestrzegania Konstytucji, został przez parlamentarzystów dotychczasowej opozycji wyśmiany i wybuczany – donosi radiozet.pl.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA