REKLAMA

Maria Kurowska
Fot. Sejm RP YouTube

Posłanka klubu PiS Maria Kurowska opublikowała w sieci szokujący wpis. W nawiązaniu do sprawy usunięcia tablicy upamiętniającej Żołnierzy Wyklętych w resorcie klimatu, użyła słów „komuniści, naziści i zaborcy”.

REKLAMA

O sprawie usunięcia tablicy upamiętniającej Żołnierzy Wyklętych oraz powstańczej kotwicy w budynku Ministerstwa Klimatu i Środowiska było w ostatnich dniach głośno. Posłowie PiS zarzucili władzy złe działania, a Michał Woś, Andrzej Śliwka i Dariusz Matecki ruszyli do resortu z kontrolą poselską.

Zareagował także kandydat PiS do Sejmu Robert Bąkiewicz, który na elewacji budynku namalował dwa symbole Powstania Warszawskiego. Naruszył w ten sposób ustawę o ochronie zabytków i wszczęto wobec niego śledztwo.

REKLAMA

Szokujący wpis Marii Kurowskiej

Należąca do klubu PiS posłanka Suwerennej Polski Maria Kurowska nie przejęła się tłumaczeniami resortu, które oficjalnie wyznało, że tablica i symbol zniknęły ze względu na rozpoczynający się w budynku remont.

– W kilka dni zniknęły krzyże i znak Polski Walczącej, teraz tablica Jana Pawła II. Antypolski i antykatolicki walec jedzie w szalonym tempie. Komuniści, naziści i zaborcy mogliby się uczyć… – napisała na Twitterze.

REKLAMA

REKLAMA