Powód bólu głowy tego człowieka był szokujący! Nikt się tego nie spodziewał!

Pewien młody człowiek cierpiał na straszne bóle głowy. Lekarze nie mogli znaleźć przyczyny. Podejrzewali guza. Okazało się, że przyczyną bólu jest tasiemiec!

Radio ZET opisało przypadek mężczyzny, który przez wiele lat cierpiał na silne bóle głowy. Były tak intensywne, że bóle powodowały wymioty a nawet omdlenia. Po jednym z wielu ataków trafił aż do szpitala w Teksasie. Tam przeprowadzono mu badanie tomografem. Wyszło, że w okolicy pnia mózgu ma torbiel 4 cm. Lekarze myśleli, że to guz. Jakie było zdziwienie, gdy okazało się, że to nie guz a tasiemiec!

Czytaj także:  Przez 22 lata rosła jej na plecach narośl w kształcie rogu. Diagnoza była zadziwiająca
 

Podczas operacji okazało się, że był to tasiemiec uzbrojony w stadium larwalnym. To on wywołał u mężczyzny wągrzycę ośrodkowego układu nerwowego, która objawia się silnymi bólami głowy. Mężczyzna zaraził się tasiemcem po zjedzeniu niedogotowanej wieprzowiny. Żył z tym tasiemcem aż 10 lat! Po usunięciu pasożyta, wszystko wróciło do normy. Pasożyty lokalizują się w mózgu niezwykle rzadko. Jednak ten przypadek pokazuje, że może tak się stać co jest bardzo niebezpieczne i trudne do zdiagnozowania.

Czytaj także:  Wiceminister Kraska: Przed nami trzecia fala zakażeń koronawirusem
   

NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS