Pewien młody człowiek cierpiał na straszne bóle głowy. Lekarze nie mogli znaleźć przyczyny. Podejrzewali guza. Okazało się, że przyczyną bólu jest tasiemiec!

Radio ZET opisało przypadek mężczyzny, który przez wiele lat cierpiał na silne bóle głowy. Były tak intensywne, że bóle powodowały wymioty a nawet omdlenia. Po jednym z wielu ataków trafił aż do szpitala w Teksasie. Tam przeprowadzono mu badanie tomografem. Wyszło, że w okolicy pnia mózgu ma torbiel 4 cm. Lekarze myśleli, że to guz. Jakie było zdziwienie, gdy okazało się, że to nie guz a tasiemiec!

Podczas operacji okazało się, że był to tasiemiec uzbrojony w stadium larwalnym. To on wywołał u mężczyzny wągrzycę ośrodkowego układu nerwowego, która objawia się silnymi bólami głowy. Mężczyzna zaraził się tasiemcem po zjedzeniu niedogotowanej wieprzowiny. Żył z tym tasiemcem aż 10 lat! Po usunięciu pasożyta, wszystko wróciło do normy. Pasożyty lokalizują się w mózgu niezwykle rzadko. Jednak ten przypadek pokazuje, że może tak się stać co jest bardzo niebezpieczne i trudne do zdiagnozowania.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna