– W sytuacji zagrożenia ważne jest odpowiedzialne zachowanie. Nie możemy ulec panice, ale także nie możemy narażać współobywateli na ewentualne niebezpieczeństwo – powiedział prezydent Andrzej Duda w telewizyjnym orędziu wygłoszonym we wtorek w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa w Polsce.

Prezydent podkreślił, że koronawirus nie ma barw politycznych i przypomniał, że we wtorek odbyło się zwołane przez niego posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego z udziałem przedstawicieli rządu i opozycji.

– Jako prezydent zwracam się do wszystkich moich rodaków, do wszystkich obywateli, abyśmy w obliczu zagrożenia koronawirusem pamiętali, że tylko wspólnym działaniem możemy skutecznie go zwalczyć. Naszą bronią jest wiedza, rozsądek i higiena – stwierdził Duda.

Prezydent zaapelował również o pomaganie osobom starszym, których zdrowie i życie jest najbardziej zagrożone w wyniku działania koronawirusa.

– Pamiętajmy o naszych dziadkach, rodzicach, a także o osobach samotnych – naszych sąsiadach, znajomych. Zaoferujmy im wszelką niezbędną pomoc, ale też nie narażajmy ich na ryzyko. Zawsze w trudnych chwilach potrafimy się jednoczyć. Wzajemnie sobie pomagać. Pokazaliśmy to wielokrotnie. Wiem, że jako Polacy, doskonale zdamy egzamin z odpowiedzialności i solidarności – powiedział.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat