Joko Widodo i Putin
Twitter | JATOSINT

Prezydent Indonezji Joko Widodo, który przez kolejne dni spotykał się z Wołodymyrem Zełenskim i Władimirem Putinem, mówi, że jego kraj chciałby, aby wojna szybko się skończyła.

Przemawiając na konferencji prasowej z Putinem w Moskwie po ich spotkaniu, Widodo powiedział: „Chociaż sytuacja zewnętrzna jest nadal trudna, nadal ważne jest dążenie do porozumienia i otwartego dialogu. „Wzywam wszystkich światowych przywódców do ożywienia ducha współpracy” – cytuje jego wypowiedź AFP.

Putin powiedział, że rozmowy były owocne, dodając: „Jestem przekonany, że osiągnięte dziś porozumienia jeszcze bardziej wzmocnią partnerstwo rosyjsko-indonezyjskie”. Jednak rosyjski przywódca skorzystał z okazji, by obwiniać Zachód za jakikolwiek potencjalny globalny kryzys żywnościowy.

„Wielokrotnie podkreślaliśmy, że brak równowagi na rynkach żywności jest bezpośrednią konsekwencją wieloletniej nieodpowiedzialnej polityki gospodarczej wielu krajów, niekontrolowanej emisji i akumulacji niezabezpieczonych długów, a sytuacja pogorszyła się od początku pandemii koronawirusa.

„Jednak kraje zachodnie, nie chcąc przyznać się do błędnego kursu swojej gospodarki, dalej destabilizują światową produkcję rolną, nakładając ograniczenia na dostawy nawozów z Rosji i Białorusi” – powiedział, powtarzając swoje twierdzenie, że sankcje zapobiegają wycofywaniu się eksportu rolnego. regionu, a nie inwazji Rosji i jej blokady portów Morza Czarnego.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę