Prosty trik z piłeczką tenisową, który złagodzi ból!

Czy pomyślałeś, że zwykła piłeczka do tenisa może pomóc w złagodzeniu bólu? Ból pleców, nadgarstków pojawiają się najczęściej podczas pracy siedzącej. Dlatego warto zrobić sobie przerwę, wziąć piłeczkę tenisową i zrobić kilka prostych ćwiczeń!

   

Trik z piłeczkami do tenisa pomaga rozluźnić mięśnie i złagodzić ból. Jak informuje redakcja ZET, w zależności od umiejscowienia bólu należy inaczej przeprowadzić masaż piłeczką.

W przypadku bólu pleców, należy położyć się na podłodze i umieścić dwie piłki tenisowe pod dolną częścią pleców. Wtedy należy delikatnie poruszać miednicą w lewo i w prawo. Po kilku minutach ból powinien się zmniejszyć.

Czytaj także:  Szok w Singapurze. Kobieta urodziła dziecko z przeciwciałami COVID-19
   

Piłeczkę można również użyć do masażu szyi i ramion. Należy stanąć na płaskiej powierzchni pod ścianą i umieścić piłkę tenisową pod obojczykiem. Następnie przesuwać piłkę plecami, ruszając nimi w lewo i w prawo.

Jeśli bolą Cię stopy, umieść piłkę tenisową pod stopą i pozwól aby cały ciężar ciała przeniósł się na stopę. Powoli tocz ją w przód i tył od palców po pietę, nie odrywając przy tym stopy od piłki.
Jeżeli bolą Cię nadgarstki połóż rękę na stole, a drugą ręką połóż piłkę na nadgarstku. Delikatnie naciśnij i tocz ją od nadgarstka do łokcia.

Czytaj także:  Innowacyjna operacja w polskim szpitalu. Na coś takiego nie zdecydował się nikt wcześniej