cytryna
fot. Pixabay

Cytryna to jeden z najpopularniejszych owoców, który dodajemy do deserów, napojów czy różnych potraw. Kiedyś nasze babcie używały cytrusa do radzenia sobie z niektórymi problemami. Poznajcie jedną z metod na wykorzystanie owocu. Wystarczy go rozkroić, oprószyć solą i położyć obok łóżka. Nie uwierzycie, jaki to może przynieść efekt.

Moc cytryny przyda się zarówno w kuchni, jak i w zwalczaniu bezsenności. Stres i coraz szybsze tempo życia przyczyniają się do kłopotów ze snem. Oczywiście nic nie jest w stanie zastąpić relaksu i terapii, aczkolwiek istnieją metody na to, aby zmniejszyć natłok myśli i przespać noc ze spokojem.

Cytryny pomagają leczyć bezsenność

Owoc pokrój na plasterki lub ćwiartki, umieść na talerzyku, a potem postaw przy łóżku. Z cytrusa zacznie uwalniać się uśmierzająca woń, która zadziała niczym aromaterapia. Dzięki soli wydzielanie soków z cytryny będzie jeszcze skuteczniejsze. Im więcej zapachu wytworzy cytryna, tym lepiej. Prześpisz całą noc, a o poranku poczujesz różnicę – obudzisz się odprężony i pełen wigoru.

Aromat cytryny nie tylko poprawia jakość snu. Zdaniem niektórych osób zapach soków owocu zmniejsza też bóle głowy i polepsza procesy myślowe. Ludzie, którzy stosują powyższy sposób, zauważyli u siebie także poprawę oddychania, szczególnie gdy zasypianie utrudniają zatkane zatoki lub katar. Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto położyć cytrynę przy łóżku, zwłaszcza latem. Jej aromatu nie znoszą komary. Szerokim łukiem omijają więc miejsca, w których poczują zapach owocu. Jak wiadomo, owady też potrafią utrudniać spokojne zaśnięcie. Wyrazisty aromat soku rozwiąże ten problem.

Skórki z cytryny – patent na gładką skórę

Cytryny zawierają mnóstwo kwasu foliowego, witaminy C i fitohormonów. Z tego powodu często stosowane są w kosmetologii. Doskonale odżywiają cerę, złuszczają, wygładzają i rozjaśniają przebarwienia, a także złuszczają naskórek. Z owoców można przyrządzić też domowe kąpiele dla stóp.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę