Twitter | nietabeata ™

Joe Biden pojawił się na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie, przemawiając do polskiego narodu. W pewnym momencie zaczął mówić o rosyjskiej gospodarce. Kamery telewizyjne w tej samej chwili pokazały twarz Antoniego Macierewicza.

Prezydent Stanów Zjednoczonych wygłosił przemówienie na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie. Przed Joe Bidenem znajdowali się między innymi parlamentarzyści, w tym między innymi były szef MON.

W pewnym momencie, po wypowiedzi Bidena na temat rosyjskiej gospodarki kamera telewizji TVN24 skierowana została na twarz Antoniego Macierewicza. Dzięki temu widzowie mogli zobaczyć jego wymowną reakcję.

– W tej chwili, w najbliższych latach gospodarka Rosji zostanie zmniejszona o połowę. Wcześniej była 11. największą, przed tą inwazją. Wkrótce nie wejdzie nawet do 20. największych – mówił Joe Biden. W międzyczasie nagrano reakcję Macierewicza.

Macierewicz wyraźnie nie zgadzał się z prezydentem USA. Kręcił głową, co można odczytywać jako negatywne ocenienie słów wypowiedzianych przez Bidena. „Gdy Biden mówi, jak wskutek sankcji ucierpi Rosja, Macierewicz wykonuje przeczący gest głową. Chociaż dziś mógłby sobie darować i się kamuflować” – stwierdził gorzko dziennikarz Tomasz Lis.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę