Twitter | NEXTA

Do przerażającego incydentu doszło przed budynkiem białoruskiej ambasady we Włoszech. Na jej teren wrzucono niezidentyfikowane przedmioty, które następnie eksplodowały. W sieci pojawiło się nagranie z tej sytuacji.

O niebezpiecznym zdarzeniu poinformowało białoruskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Do ataku na ambasadę tego kraju w stolicy Włoch, Rzymie doszło w środę w godzinach wieczornych. „Miał miejsce atak terrorystyczny na ambasadę Białorusi” – podkreślono.

Białoruski portal Nexta zamieścił na Twitterze nagranie z tego zdarzenia. Widać na nim sylwetki dwóch mężczyzn. Jeden z nich wrzucił na teren placówki dyplomatycznej płonący przedmiot, najprawdopodobniej koktajl Mołotowa.

Na innym ujęciu widać, że wrzucony przedmiot na teren białoruskiego kompleksu zaczął się palić. Po chwili obok jednej z donic na kwiaty doszło do potężnej eksplozji. W jej wyniku zatrzęsła się nawet nagrywająca kamera.

Jak dotąd nie zdołano ustalić, jaki był główny motyw ataku na ambasadę Białorusi we włoskiej stolicy. Najbardziej prawdopodobna hipoteza zakłada, że chodzi o udział tego kraju w rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę