Torturowany Ukrainiec
Telegram

Wstrząsającego odkrycia dokonano w położonej 30 kilometrów od Kijowa miejscowości Nowe Zalissja. Agencja Ukrinform przekazała, że funkcjonariusze organów ścigania znaleźli ciało cywila, który był torturowany przez Rosjan.

O sprawie na platformie Telegram 31 lipca poinformował szef policji obwodu kijowskiego Andrij Nebytow. – Okupanci brutalnie torturowali cywila w miejscowości Nowe Zalissja. Ciało znaleźliśmy obok dawnych stanowisk Rosjan – napisał funkcjonariusz w mediach społecznościowych.

Zmarły miał związane ręce liną, a do tego wsparto łączenie żelaznym karabińczykiem liny holowniczej. – Owinięto również szyję zmarłego. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna został uduszony – wyjaśnił szef policji obwodu kijowskiego Andrij Nebytow, dodając przy tym, że w pobliżu znaleziono wcześniej jeszcze inne zwłoki.

– Kilka miesięcy temu po drugiej stronie ulicy znaleziono ciało zamordowanego imigranta z Doniecka. To kolejne straszne świadectwo zbrodni wojennych agresorów – przekazał stróż prawa na Telegramie.

Według oficjalnych statystyk agencji Ukrinfrom, do 17 lipca w okolicach Kijowa odkryto 1346 ciał cywilów, którzy zostali zabici przez rosyjskie wojsko. Niewykluczone, że w kolejnych tygodniach liczba ta będzie rosnąć.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!