Przetrzyj tym pożółkłe reflektory w aucie. Efekt będzie spektakularny

czyszczenie reflektorów
fot. screen Youtube / Ratchets And Wrenches

Wypoleruj lampy przednie łatwo i efektywnie. Środek WD-40 i pasta do zębów skutecznie zastąpią drogie specjalistyczne preparaty. Sprawdź jak przyrządzić domowy specyfik krok po kroku.

REKLAMA

Jak wyczyścić reflektory pojazdu używając pasty do zębów i WD-40?

Światła samochodowe wyczyścisz przy pomocy zarówno tylko samego WD-40, jak i samej pasty do zębów. Jednak najlepsze rezultaty w czyszczeniu reflektorów uzyskasz poprzez zastosowanie tych dwóch produktów jednocześnie.

To znakomite rozwiązanie, gdy chcesz je utrzymać w dobrym stanie. Najpierw przetrzyj reflektory ściereczką – tak aby usunąć z nich główną warstwę kurzu i zanieczyszczeń. Oczywiście ten zabieg możesz pominąć, ale jeśli go wykonasz, to dalsze użycie pasty i WD-40 przyniesie lepsze efekty. Potem weź jakikolwiek pojemnik średniej wielkości i dodaj do niego WD-40 oraz pastę do zębów (proporcje około 1:1).

Jeśli chodzi o pastę, to istotne jest, aby była to standardowa biała, nieżelowa pasta. W innym przypadku światła samochodowe możesz prędzej zabrudzić niż wypolerować. Jeszcze lepiej, jeśli w paście znajdzie się dodatek sody oczyszczonej i wody utlenionej. Ale każda zwykła biała idealnie się tu sprawdzi. Po naniesieniu mieszanki pasty i WD-40 na reflektory weź szmatkę z mikrofibry i zacznij wcierać środek w lampę kolistymi ruchami. Postaraj się go błyskawicznie wytrzeć. Na sam koniec wszystkie resztki zmyj zwykłą ściereczką zwilżoną w wodzie. Następnie suchą z mikrofibry doczyść światła samochodowe na błysk.

REKLAMA

Inne rozwiązania

Tak jak zostało wspomniane na wstępie, zarówno pasta do zębów, jak i WD-40 użyte oddzielnie mogą dać podobnie dobre rezultaty i spowodować, że Twój reflektor znów będzie wysyłał takie światło, jak trzeba.

Dlatego, jeśli nie dysponujesz jednym z tych specyfików, to możesz bez problemu zastosować tylko jeden. Może efekt nie będzie spektakularny i będziesz musiał trochę bardziej się napracować, ale i tak będzie to owocna metoda. Wykorzystując pastę do zębów lub WD-40 oddzielnie postępuj identycznie, jakbyś postępował używając je naraz.

Zobacz także: Ukryta funkcja pistoletu na stacji paliw. Dzięki niej łatwiej zatankujesz.

REKLAMA

Chcesz przetestować nowe auto przez jakiś czas i nie musieć martwić się załatwianiem ubezpieczenia, utratą wartości auta, kosztami serwisowania czy przeglądów? Sprawdź wynajem długoterminowy!

Podziel się: