Patryk Jaki przyjął chrzest w Ziemi Świętej
fot. Facebook

Szokujące nagranie pojawiło się na koncie Patryka Jakiego w mediach społecznościowych. Europoseł PiS i Solidarnej Polski przyjął chrzest! Rzecz jasna, nie jest to pierwszy raz, kiedy Jaki go przyjmuje. Postanowił jednak wzmocnić swoją przynależność do Kościoła, odnawiając sakrament podczas podróży do Ziemi Świętej. Niczym Jan Chrzciciel Patryk Jaki został obmyty wodą w historycznym miejscu obok rzeki Jordan – podaje „Fakt”.

Na jednym z kont Patryka Jakiego w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać europosła Solidarnej Polski, odnawiającego sakrament chrztu w Izraelu. Miejsce, w którym tego dokonał, ma dużą wartość symboliczną i historyczną.

„Miejsce tego wyjątkowego wydarzenia zostało odkryte niedawno dzięki pracom archeologicznym. Chodzi o odnalezioną Mozaikę z Madaby. Pochodzącą z VI wieku mapę odkryto w niewielkim mieście na trasie ze stolicy Jordanii Ammanu nad Morze Martwe w 1897 roku” – napisał w social mediach europoseł.

Polityk Solidarnej Polski przyjął chrzest. Patryk Jaki odnowił sakrament w Ziemi Świętej

Nie zobaczymy niestety Jakiego, zanurzającego się w zbiorniku wodnym – tak jak chrzty zwykło się wykonywać w przeszłości. Jego „nowy chrzest” wyglądał raczej podobnie do tego, jak chrzci się dziecko. Na wideo zamieszczonym w sieci widać europosła stojącego na pomoście nad rzeką wraz z duchownym. W pewnym momencie Jaki klęka, a ksiądz nabiera wody ze zbiornika, po czym skrapla głowę europosła. Jak poinformował Patryk Jaki – kapłan, który powtórnie go ochrzcił, to katolicki ksiądz z Argentyny.

„Przysięgałem jako poseł już wielokrotnie służbę Polsce. Polsce, dla której chrzest zawsze miał tak wyjątkowe znaczenie. Rozpoczęcie nowego roku jest zawsze dobrym momentem na refleksję nad sprawami od nas większymi” – napisał europarlamentarzysta.

Polityk dodał we wpisie, że przed nim miejsce to odwiedził m.in. papież Franciszek. „Dopiero w 1996 roku po podpisaniu porozumienia pomiędzy Izraelem i Jordanią ruszył prace archeologiczne. I odkryto ruiny i pozostałości kościołów, miejsc chrześcijańskich, sal modlitwy, basenów chrzcielnych, które bez wątpienia były budowane przez wczesnych chrześcijan dla upamiętnia miejsca chrztu Jezusa. Miejsce po badaniach zostało wpisane na światowa listę dziedzictwa kultury UNESCO i uznane przez Watykan ze miejscu chrztu Jezusa Chrystusa” – wyjaśnił Patryk Jaki we wpisie.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę