Pixabay.com

Policjanci z Wadowic zatrzymali 56-latka, który na odcinku z ograniczeniem do 50 km/h poruszał się z prędkością aż 138 km/h. Kierujący dodatkowo wyprzedzał na zakrętach i podwójnej ciągłej. Stracił prawo jazdy i otrzymał bardzo wysoki mandat.

Do zdarzenia doszło w ostatni wtorek 11 stycznia. Policjanci ruchu drogowego z wadowickiej komendy patrolowali wówczas drogę powiatową nr 1768 w miejscowości Wyźrał. W pewnym momencie zauważyli samochód jadący ze zdecydowanie zbyt dużą prędkością.

Wykazano, że mężczyzna poruszał się z prędkością 138 km/h na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Dodatkowo kierujący land roverem wyprzedzał na zakrętach, a także na podwójnej ciągłej.

Funkcjonariusze patrolujący drogę niezwłocznie zatrzymali kierującego, którym okazał się być 56-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego. Od razu mężczyzna stracił prawo jazdy, ale to nie koniec.

Zgodnie z nowym taryfikatorem mandatów kierujący został ukarany trzema mandatami w kwocie 3700 złotych, a także 20 punktami karnymi. Za przekroczenie prędkości o 88 km/h ukarany został mandatem w wysokości 2500 złotych i 10 punktami, za niestosowanie się do znaku P-4 – 200 złotych i 5 punktów, a za wyprzedzanie na zakrętach – 1000 złotych i 5 punktów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę