„Robert jest bohaterem”. Piękny gest Kubicy!

REKLAMA

Kubica wraca do Formuły 1! Claire Williams, zastępczyni szefa teamu Williams, poinformowała w czwartek, że Robert Kubica został drugim kierowcą tego zespołu na sezon 2019, a jego partnerem będzie George Russell.

W minionym cyklu Polak pełnił w brytyjskim teamie rolę kierowcy rezerwowego. Pierwszymi byli Siergiej Sirotkin i Lance Stroll. Rosjanin ukończył sezon na ostatnim miejscu w klasyfikacji generalnej, Kanadyjczyk natomiast był trzeci od końca.

REKLAMA

O polskim kierowcy stało się jednak dziś głośno nie tylko z tego powodu, choć oczywiście przede wszystkim, że wraca do F1 po 8-letniej przerwie spowodowanej wypadkiem z 2011 roku.

Okazało się bowiem, że Kubica potrafi zachować czujność i wykazać się empatią również w sytuacji, kiedy – jak się wydaje – on sam jest w centrum zainteresowania i świat się kręci wokół niego. Gdy podczas wywiadu ze sportowcem jeden z dziennikarzy zasłabł z powodu upału, polski mistrz Formuły 1 bez chwili wahania ruszył mu z pomocą.

O zdarzeniu poinformowała w mediach społecznościowych Aldona Marciniak, dziennikarka „Przeglądu Sportowego”. „W tym tłumie przy RK jeden pan zasłabł. No i Robert przerwał wywiady i pognał po mokry ręcznik i wodę”, napisała. Informację Marciniak potwierdził Will Buxton, prezenter F1.

REKLAMA

„Robert jest dziś bohaterem. Jeden z naszych kolegów zasłabł z powodu upału, a Robert pobiegł do zespołu, wezwał lekarza, po czym wrócił z ręcznikami i wodą. Został, aż upewnił się, że wszystko jest w OK. Porządny facet”, skomentował Buxton.

https://twitter.com/wbuxtonofficial/status/1065557189375361024

Udostępnij: