REKLAMA

BMW
Fot. Pixabay.com

Do regularnych, niepokojących sytuacji dochodzi w gminie Dąbrowa Chełmińska. Mieszkańcy zauważyli, że po okolicy kręcą się mężczyźni jeżdżący czarnym bmw, którzy proponują dzieciom podwiezienie, słodycze i zabawki.

REKLAMA

Póki co w sprawie nikt nie został zatrzymany, choć w ostatnim czasie auto kilkukrotnie widziano w Dąbrowie Chełmińskiej i pobliskich miejscowościach. Tamtejsza szkoła wysłała komunikat do rodziców z prośbą o zachowanie ostrożności.

– Ostatnio odnotowano przypadki podejrzanych sytuacji związanych z nieznajomymi osobami, podróżującymi samochodem marki bmw, które zaczepiają młodzież na przystankach w celu nawiązania kontaktu oraz zaproszenia na przejażdżkę – napisano w cytowanym przez „Gazetę pomorską” komunikacie w e-dzienniku skierowanym do rodziców.

REKLAMA

Młodzież była zaczepiana również w pobliskich miejscowościach

Świadomi potencjalnego niebezpieczeństwa rodzice całkowicie zrozumiale wyrażają obawy o swoje pociechy. – Nie doszło do próby porwania, ale to żaden wymysł. Strach jest – powiedział jeden z mieszkańców Dąbrowy Chełmińskiej w rozmowie z „Gazetą Pomorską”.

Władze gminy również postanowiły zareagować i wydały ostrzeżenie, informując o przypadkach zaczepek wśród młodzieży w Wałdowie Królewskim. – Na terenie sołectwa Wałdowo Królewskie miały miejsce sytuacje zaczepiania młodzieży oraz namawiania do przejażdżki autem. Prosimy o zachowanie ostrożności – czytamy w wystosowanym komunikacie.

REKLAMA

REKLAMA