Dopiero co zakończyły się rosyjsko-białoruskie manewry Zapad 2017, które z obawą obserwował świat, a już pojawiły się informacje o kolejnych taktycznych i specjalnych ćwiczeniach, prowadzonych przez białoruskich oraz rosyjskich żołnierzy.

O przybyciu na teren Białorusi oddziału specjalnego przeznaczenia poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony. Można przeczytać na ministerialnej stronie: – Dziś do Mińska na Białorusi przybyli żołnierze wojsk powietrzno-desantowych (WDW), aby wraz z białoruskimi żołnierzami z Sił Operacji Specjalnych wziąć udział w dwustronnych ćwiczeniach taktycznych i specjalnych.

Poinformowano również, że ćwiczenia zostaną przeprowadzone „na jednym z białoruskich poligonów”. Jednak nie wskazano dokładnej liczby żołnierzy biorących udział w ćwiczeniach i dokładnej lokalizacji miejsca wojskowych manewrów.

Ministerstwo określiło czas ćwiczeń, które rozpoczęły się 25 września, a mają zakończyć się 8 października. Czy to ostatnie spotkanie na poligonie białoruskich i rosyjskich żołnierzy? Czy coś za tym się kryje?


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę