Szarańcze
Twitter | Altavista 🇪🇺🇺🇦

Rolnicy z Kraju Krasnodarskiego w Rosji muszą mierzyć się z plagą szarańczy, która atakuje ich uprawy. Do Internetu trafiło nagranie, które wielu internautom przypomniało o plagach egipskich. Skala incydentu jest olbrzymia.

Lokalne media poinformowały, ze groźne owady pojawiły się na terenie Kraju Krasnodarskiego, a dokładniej w rejonie Primorsko-Achtarskich. Do sieci trafiło m.in. nagranie z farmy Nowyje Limanokirpili, gdzie uprawy ucierpiały najbardziej.

Z nagrań wynika, że owadów jest tak dużo, że tworzą swego rodzaju chmurę. Szarańcze są poważnym problemem dla roślin, ponieważ negatywnie wpływają na plony. Lokalne władze wyliczyły, że zjadły już 1,5 tysiąca hektarów upraw.

Obecnie szarańcze pojawiły się w 89 miejscach regionu, na obszarze 2,5 tysiąca hektarów. „Najbardziej dotknięte inwazją szkodników są wsie Stepnaja i Priazowskaja, farmy Nowyje Limanokirpili, Stare Limanokirpili. W rejonie kalinińskim szarańcza denerwuje mieszkańców wsi Mogukorowka i Redant” – podały rosyjskie media.

– To stąd pochodziły samoloty, które zrzuciły bomby na nasz teatr dramatyczny i szpital położniczy. Więc teraz to przeklęte miasto jest atakowane przez ukraińskie szarańcze bojowe. To inwazja, z którą nic nie mogą zrobić. Natura sama mści Mariupol – napisał na Telegramie doradca mera Mariupola Petr Andriuszczenko.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę