Rosjanie celowali w most w Mikołajowie. Było blisko tragedii

Mikołajów
Twitter | Special Kherson Cat 🐈

W poniedziałek Rosjanie zaatakowali położony na południu Ukrainy Mikołajów, a jedna z rakiet trafiła obok mostu na rzece Ingulec. Konstrukcja się zatrzęsła, co doskonale było widać na udostępnionym w sieci nagraniu.

REKLAMA

Kontrofensywa Ukraińców w obwodzie chersońskim spotkała się z natychmiastową reakcją Rosjan. W poniedziałek szef władz obwodu mikołajowskiego Witalij Kim poinformował, że najeźdźcy ostrzeliwują centrum Mikołajowa oraz budynki mieszkalne w tej miejscowości.

W wyniku ostrzałów w Mikołajowie zginęli ludzie przebywający w budynkach i jeden przechodzień. Mer Ołeksandr Sienkewycz napisał w mediach społecznościowych, że w mieście słychać potężne eksplozje.

Mało brakowało, a ofiar mogło być znacznie więcej. Do mediów społecznościowych trafił film, na którym widać moment uderzenia przez pocisk w pobliże mostu pieszo-samochodowego nad rzeką Ingulec.

REKLAMA

Tym razem na szczęście Rosjanom nie udało się trafić w cel. Most nie został uszkodzony, jednak widać na nagraniu, że po wystrzeleniu rakiety doszło do wstrząsu konstrukcji. Mogło się to skończyć znacznie gorzej.

Podziel się: