Rosyjskie lotnisko
Twitter | NEXTA

Do sieci trafiają kolejne nagrania, na którym widać reakcje Rosjan na ogłoszenie powszechnej mobilizacji wojskowej przez Władimira Putina. Na wielu lotniskach obecne są tłumy osób, które uciekają z kraju.

Mobilizacja wojskowa nie spodobała się tysiącom Rosjan. Postępy tamtejszych wojsk w wojnie z Ukrainą sprawiły, że rezerwiści zostali wezwani do akcji. Dla szeregu osób oznaczało to konieczność ucieczki z ojczyzny.

Skala emigracji ma olbrzymie rozmiary. Długie kolejki ustawiły się między innymi na przejściu granicznym z Gruzją, natomiast ceny biletów lotniczych osiągają rekordowe wartości. Za niektóre trzeba było zapłacić po kilkadziesiąt tysięcy złotych.

28 września rzekomo mają zostać zamknięte granice dla mężczyzn w wieku mobilizacyjnym. Z tego powodu kraj wyludnia się w bardzo szybkim tempie. Do sieci trafiło nawet nagranie, które pokazuje reakcje Rosjan na decyzję Putina.

Wideo zostało nagrane na jednym z rosyjskich lotnisk. Kolejka była bardzo długa, a to tylko jeden z przykładów tego, jak obecnie wygląda sytuacja na wielu rosyjskich portach lotniczych. Z pewnością będzie się to jeszcze pogłębiać.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę