Rosjanie rekrutują do armii. Mobilizują… chorych ze szpitali

REKLAMA

Władze Donieckiej Republiki Ludowej podjęły decyzję o mobilizacji do wojska mężczyzn, którzy na co dzień… przebywają w szpitalach – przekazał Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Przymusowo powoływane są osoby chore i lżej ranne.

Według najnowszych informacji Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, Rosjanie znaleźli nowy sposób na uzupełnienie strat w ludziach. Do donieckiego szpitala zaczęli przychodzić przedstawiciele armii, którzy wypisywali chorych.

REKLAMA

– Dotyczy to mężczyzn w wieku poborowym, cierpiących na różne schorzenia i (leczonych z powodu) obrażeń ciała, w tym doznanych na polu walki – poinformował sztab sił zbrojnych Ukrainy na Facebooku.

Jednocześnie „żołnierze” 2 Korpusu Armii tzw. armii Donieckiej Republiki Ludowej skarżą się, że czują się dyskryminowani na tle rosyjskich wojskowych. Ukraiński Sztab Generalny podkreśla, że żołnierze nie otrzymują pewnych deklarowanych uprawnień.

REKLAMA

Ukraińcy przekazali ponadto, że na terenie tzw. Donieckiej Republiki Ludowej regularnie dochodzi do problemów z jakością opieki medycznej. – Wszystko to ma istotny wpływ na pogorszenie morale i stanu psychicznego personelu – zauważa Sztab Generalny.