REKLAMA

List
Fot. WP / Telegram

Do niespodziewanego odkrycia doszło w okolicach Kaliningradu. Znaleziona została butelka z listem w środku, który został napisany w języku polskim. Jego autorzy napisali w nim, że „jeszcze o nas usłyszycie”.

REKLAMA

List został znaleziony w okolicy Mierzei Kurońskiej, najprawdopodobniej przez mieszkańców Kaliningradu. Post w tej sprawie pojawił się na Telegramie, w którym kobieta mówiąca po rosyjsku poprosiła o pomoc w rozszyfrowaniu wiadomości zawartej w liście.

Komentujący szybko ruszyli z pomocą. Podejrzewano, że list napisały osoby z kilku krajów. – Wygląda to jak wers z piosenki. Co więcej, w notatce jest nie tylko język polski i angielski, ale także szwedzki. Wygląda na to, że ten list napisali różni ludzie, dodali tekst do notatki i wrzucili ją z powrotem do morza. Autorko, napisz wiadomość po rosyjsku i kontynuuj piękną tradycję – napisała jedna z osób.

REKLAMA

Większa część listu została napisana w języku polskim. Widnieje na nim również data 9 kwietnia 2019 roku. Wiadomość rozpoczyna wierszyk: „Jeszcze o nas usłyszycie, listem w butelce przez życie. Może teraz nie wierzycie, ale zobaczycie”. Podpisano „Klub Szachowy”.

Następnie można dostrzec maksymę Kartezjusza „Myślę, więc jestem”, a także napisane po angielsku słowa „I’ve been thinking too much (tłum. „Za dużo myślałem”) i dopisek po polsku „Niektórzy ludzie nie są warci Twoich łez”.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA