Fot. Pixabay.com

Ministerstwo Zdrowia w środowym raporcie zakomunikowało, że przebita została kolejna granica osób zaszczepionych przeciw COVID-19 w Polsce. Zgodnie z najnowszymi danymi, szczepionkę przyjęło już 140 226 osób.

27 grudnia w naszym kraju rozpoczęła się masowa akcja szczepień. Pacjenci otrzymują szczepionki firm Pfizer i BioNTech, które w całej Unii Europejskiej rozprowadzane są pod marką Comirnaty. Podawana jest w dwóch dawkach w odstępie co 3-4 tygodnie.

Obecnie w szpitalach węzłowych szczepieni są pacjenci z tzw. grupy zero, do której zaliczani są pracownicy sektora ochrony zdrowia (lekarze, pielęgniarki czy farmaceuci), a także pracownicy DPS-ów, MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych.

Szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedział, że 25 stycznia rozpoczną się szczepienia osób z pierwszej grupy. Należą do niej osoby powyżej 60. roku życia, pensjonariusze domów pomocy społecznej, pracownicy służb mundurowych oraz nauczyciele.

Od 15 stycznia z kolei prowadzone będą zapisy na szczepienia dla pozostałych chętnych. Zapisu będzie można dokonać poprzez kontakt z infolinią (989), Internetowe Konto Pacjenta, w placówkach POZ czy w punktach szczepień.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę