Fot. Pixabay.com

Od poniedziałku Ministerstwo Zdrowia w swoich codziennych raportach zamieszcza nową informację. Dotyczy ona liczby osób, które zaszczepiły się przeciwko COVID-19.

Pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk w rozmowie z Radiem ZET przyznał, że „rząd posiada dane dotyczące dziennej liczby zaszczepionych osób, ale w tym momencie nie dysponuje takim rozbiciem”.

– Od dzisiaj razem z informacjami dotyczącymi zachorowań i zgonów na COVID-19 będziemy podawać również liczbę osób zaszczepionych, choć to nie jest do końca miarodajna informacja. Dopiero jak zacznie być szczepiona grupa pierwsza, te informacje będą oddawać rzeczywiste tempo szczepień – zapowiedział szef KPRM.

Dworczyk dodał także, że w przyszłym tygodniu do Polski dotrze kolejna partia 360 tys. dawek szczepionek przeciw COVID-19. Oznajmił ponadto, że „tygodniowo będziemy mogli szczepić ok. 180 tys. osób”.

Szef KPRM wyznał ponadto, kiedy będą mogli się szczepić przedstawiciele grupy ,,0″. – Chcielibyśmy, żeby grupa pierwsza zaczęła być szczepiona w ostatnim tygodniu stycznia. To będzie duże wyzwanie, ponieważ w grupie pierwszej jest ok. 10 milionów osób – podkreślił.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę