Zawodnik Lechii Gdańsk, Sławomir Peszko będzie pełnił rolę ambasadora finału Ligi Europy, który 27 maja 2020 roku odbędzie się na stadionie w Gdańsku.

Były reprezentant Polski poinformował o tym fakcie za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Instagramie. – Miło mi poinformować, że zostałem ambasadorem finałowego meczu Ligi Europy – napisał piłkarz. 34-latek założył z tej okazji garnitur, zaś na fotografii pozuje obok trofeum, które otrzymuje zwycięzca tych rozgrywek.

Przyznanie takiej roli wiąże się nie tylko z dużym prestiżem i docenieniem, ale również z odpowiedzialnością, jaką Peszko na siebie wziął. Rola ambasadora daje mu obowiązek reprezentowania nie tylko Lechii Gdańsk, ale i całego miasta przed międzynarodową areną. Sylwetka 34-latka będzie przedstawiana kibicom z całej Europy, zaś jego obecność na stadionie podczas finałowego meczu będzie podwyższała jego rangę.

Sławomir Peszko jest byłym reprezentantem Polski. W koszulce z orłem na piersi rozegrał 44 spotkania, w których strzelił trzy gole. W obecnym sezonie ligowym 34-latek wystąpił w 22 meczach, strzelając w nich trzy bramki i notując trzy asysty.

https://www.instagram.com/p/B6OduBoH4Ce/


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę