Służby wpadły do domu Ziobry! Wiadomo, czego mogli szukać

Fot.Facebook.com/MinisterstwoSprawiedliwosci

Pod nieobecność Zbigniewa Ziobry do jego domu w Jeruzalu wpadły służby państwowe, które przeszukały posiadłość byłego ministra sprawiedliwości – poinformował we wtorek na X (Twitter) Patryk Jaki. „Wybijali szyby i niszczyli dom. Wszystko pod jego nieobecność i leczenie w związku z nowotworem. Jego nieobecność była łatwa do ustalenia” – dodaje europoseł Suwerennej Polski. Czego służby szukały w domu Ziobry?

REKLAMA

„Dziś rano [we wtorek 26 marca – red.] na polecenie neoprokuratorów Tuska i Bodnara, służby włamały się do domu Z. Ziobro. Wybijali szyby i niszczyli dom. Wszystko pod jego nieobecność i leczenie w związku z nowotworem. Jego nieobecność była łatwa do ustalenia. Nie było nawet próby kontaktu — przecież umożliwiłby wejście, a telefon jest znany. To było jednak celowe. Gangsterskie działanie” – komentował sytuację Patryk Jaki w serwisie X.

Dlaczego służby weszły do domu Ziobry w Jeruzalu i czego szukali funkcjonariusze? Według Jakiego może chodzić o dotacje dla ośrodka Archipelag i Fundusz Sprawiedliwości.

REKLAMA

„Celem FS jest pomaganie pokrzywdzonym. Powstający ośrodek znanego ks. Olszewskiego tworzy w pionierski sposób miejsce dla setek osób pokrzywdzonych przemocą. Ofiary z dziećmi w Archipelagu oddziela się od sprawców i daje kompleksowe poczucie pomocy i opieki. Tworzy możliwość terapii, warsztatów oraz innej pomocy, dającej rozpocząć życie na nowo. Cała dotacja jest skierowana na ten projekt. Nie ma żadnych kosztów pobocznych” – podkreślił były wiceminister sprawiedliwości w resorcie Zbigniewa Ziobry.

100 milionów dotacji dla fundacji Profeto i budowę ośrodka Archipelag

Ministerstwo Sprawiedliwości kierowane przez Adama Bodnara wstrzymało na początki stycznia 2024 roku wypłaty z Funduszu Sprawiedliwości. Kolejnych dotacji nie otrzymała m.in. kościelna fundacja Profeto, która miał dzięki pieniądzom ukończyć budowę ośrodka Archipelag. Za czasów rządów PiS fundacja profeto otrzymała ze środków państwowych blisko 100 milionów złotych dotacji – przypomina „Fakt”.

„Sposób, w jaki dziś włamują się do domu Z. Ziobry, i to, co robią, to czyste gangsterstwo. Będziemy żądali specjalnego posiedzenia Komisji Sprawiedliwości w tej sprawie” – napisał Jaki w serwisie X.

Podziel się: