Czy prawdą jest, że picie soku z marchwi może zagrażać zdrowiu? Może tak być. W większości przypadków picie soku z marchwi obarczone jest bardzo małym ryzykiem czy też skutkami ubocznymi. Nie powinieneś jednak z nim przesadzać!

Dlaczego? Zbyt dużo beta-karotenu może w rzeczywistości zmienić kolor skóry! Jeśli skóra zmieni kolor na nieco bardziej pomarańczowy, to pierwsza oznaka, że coś jest nie tak! Znak, że pijesz za dużo soku marchwiowego. Najczęściej tak dzieje się u dzieci, które uwielbiają ten sok. Bardzo rzadko można spotkać się z tym zjawiskiem wśród dorosłych. Jak informuje redakcja Wprost, pewien mężczyzna doznał żółto-pomarańczowego przebarwienia na dłoniach i stopach po jedzeniu mango i papai przez sześć miesięcy bez przerwy.

Decydując się na zakup soku w sklepie należy zwrócić uwagę na zawartość składników odżywczych. Warto zawsze sprawdzić etykietę i upewnić się, że nie ma w nim cukru lub innych dodatków, które często są dodawane do napojów i mogą potencjalnie obniżyć ich wartość odżywczą. Najlepiej jednak samodzielnie przygotować sok z marchwi w domu!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę