Każdy czeka na święta Bożego Narodzenia. Uwielbiamy zasiąść przy stole pełnym tradycyjnych potraw. Zjadamy wszystko co nam wpadnie w ręce a później marudzimy, że źle się czujemy. Rzeczywiście, oprócz nadmiarowych kilogramów możemy nabawiać się poważnych problemów zdrowotnych.

Jakie są skutki świątecznego obżarstwa? Pierwszym objawem jest zgaga – to wynik spożywania ciężkich potraw w nadmiarze. Czujemy się ospali i zmęczeni. Spożywanie dużych ilości słodkości powoduje wahania cukru – co prowadzi do bólu głowy, trudności z koncentracją i senności. Ponadto po 3-dniowym obżarstwie nadmiarowe kilogramy są jak w banku!

Jak uniknąć negatywnych skutków 3-dniowego świętowania? Po pierwsze ćwiczenia. Nikt nie każde nikomu biegnąć na siłownię, ale spacer lub poranny jogging są wskazane. Ćwiczenia można również wykonać w domu, chwilę przed wyjściem na imprezę. Warto do świątecznych przepisów wprowadzić kilka modyfikacji – np. śmietanę zastąpić jogurtem naturalnym. Z pewnością będzie pysznie, a przy okazji zdrowo. Nie ma sensu pościć przed świętami. Badania udowadniają, że to nie działa! Warto również zastanowić się nad ilością wypitego alkoholu. To on jest głównym sprawca złego samopoczucia. Pamiętaj, święta są po to aby odpocząć, dlatego dobrze się wysypiaj!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę