Spotkanie Dudy i Trumpa w USA. Tusk: Ufam, że prezydent skorzystał z rekomendacji

Donald Tusk
Fot. Donald Tusk Twitter

Donald Tusk skomentował w mediach społecznościowych spotkanie Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa, do którego doszło przy okazji wizyty prezydenta w Stanach Zjednoczonych. Premier wyraził nadzieję, że obaj rozmawiali o kwestiach bezpieczeństwa.

REKLAMA

Do spotkania Dudy z Trumpem doszło w środowy wieczór. Obecni na nim byli również współpracownicy prezydenta Polski, w tym Wojciech Kolarski i Marcin Mastalerek. Podczas spotkania zjedli razem kolację w apartamencie Trumpa w Trump Tower.

Sztab byłego prezydenta USA poinformował, że spotkanie trwało 2,5 godziny. – Prezydent Trump z sentymentem wspominał swoją przełomową podróż do Polski w 2017 roku i pochwalił Polaków za niezłomną obronę swojej suwerenności i zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa granic Europy przed wszelkimi zagrożeniami – czytamy w komunikacie sztabu na platformie X.

Tusk skomentował spotkanie

Premier Donald Tusk nie zaprzepaścił okazji i zamieścił wpis na Twitterze, odnoszący się do tego spotkania. Oprócz opisania swoich przemyśleń, wyraził również nadzieję, że w jego trakcie poruszane były kwestie dotyczące bezpieczeństwa.

REKLAMA

– Ufam, że Prezydent w czasie nowojorskiego spotkania skorzystał z rekomendacji polskiego rządu i przedstawił polski punkt widzenia na kwestie bezpieczeństwa. W tych sprawach trzeba nam maksimum zgody i minimum kontrowersji. Nawet jeśli wybieramy różnych rozmówców – napisał Tusk.

Podziel się: